Czarnogóra

Agencja I do in Du jest pierwszą agencją organizującą śluby na wybrzeżu Adriatyku, która włączyła do swojej oferty absolutną nowość – ślub na czarującej wyspie Matki Boskiej Skalnej w Czarnogórze.

Nieodkryty zakątek Adriatyku-Zatoka Kotorska, to najpiękniejsza część wybrzeża Czarnogóry, która graniczy z południowo-wschodnim regionem Chorwacji. Czarnogóra jest najmniejszą z republik byłej Jugosławii, która jako niepodległe państwo funkcjonuje od  2006 roku. Niezliczone bogactwa kultury przyrody sprawiają, że jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc.

Zatoka Kotorska (Boka Kotorska) jest określana jako najdalej położony na południe fiord Europy, wpisana na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Cztery mniejsze zatoki wchodzące w jej skład wcinają się w ląd, tworząc malowniczą wizytówkę Czarnogóry.

Nad Zatoką leżą między innymi średniowieczne miasta Kotor i Perast oraz pamiętający czasy antyczne Risan. W najgłębiej położonej części zalewu skrywają się dwie wyspy: Św.Jerzego i Matki Boskiej Skalnej, które swoim urokiem zasłużyły na miano unikalnego symbolu Czarnogóry.

Wyspa Matki Boskiej Skalnej, znajdująca się naprzeciwko  Perastu to jedyna wyspa na Adriatyku uformowana ludzką ręką. Legenda głosi, że na skale, która w tym miejscu wynurzała się z morza, rybacy znaleźli obraz Matki Boskiej Bogurodzicy i postanowili oddać go kościołowi św. Mikołaja w Peraście. Ponieważ z niewyjaśnionych przyczyn malowidło kilkakrotnie wracało na skałę, miejscowa ludność uznała to za cud i postanowiła w tym miejscu usypać wyspę. W XVII w. powstała na niej przepiękna świątynia katolicka, w której umieszczono cudowny obraz.

Do dnia dzisiejszego  w  kościele znajdują się liczne dowody wdzięczności zostawiane przez  wiernych, którzy doświadczyli cudu za pośrednictwem Matki Boskiej Skalnej. Jest to najbogatsza w Europie kolekcja złotych i srebrnych tabliczek wotywnych. Ściany kościoła dekorują również bukiety ślubne,  pozostawione przez wiele par, które złożyły tu przysięgę małżeńską.

Jest na świecie wiele niezwykłych miejsc, w których można powiedzieć „TAK”… Wyspa Matki Boskiej Skalnej jest z pewnością jednym z nich. Urok Zatoki Kotorskiej i fascynująca historia tego miejsca stawiają je w rzędzie unikatów. Jest ono absolutnie stworzone dla idealnej ceremonii zaślubin. Może właśnie dla Państwa…?